رسنـ خاطره ها

مشخصات بلاگ
رسنـ خاطره ها

..: بسـم‌ الله الرحمـن الرحیـم :..

غرض،نه نوشتن ترجمه‌ است بر آفتاب و نه-نعوذ بالله-تفسیر برأی کلام خدا. که این سیاهه، به مثابه نجوای یکی از
اهالی زمسـتان است با خردادِ کلام خدا و لاغیـر.

 • http://sound.nasr19.ir/index.php?id=2&mp3=http://setfa.net/images/hcek9qbbcu6t4z1i9bxi.mp3&as=1&ar=1&volume=100
پیوندهای روزانه

جناب آقای دکتر حسن روحانی، بیانات اخیر شما در همایش سفرای ایران در خارج از کشور ما را بر آن داشت تا این مطالب را صرفا جهت اطلاع با سواد ها و مجمع عقلا بنویسیم.

شما بیان داشتید که: «اگر دچار محاسبه غلط شویم به پیروزی نمی رسیم.» اول از همه شما بفرمایید ملاک و معیار شما از محاسبه درست چیست؟ چرا که در بسیاری مواقغ محاسبه شما با ولایت فقیه چه در زمان حضرت امام و پس از آن در تقابل بوده است. در زمان حضرت امام شما در مجلس با جمعی از دوستان و همفکرانتان تحت عنوان مجمع عقلا با برپایی جلسات محرمانه به فکر اتمام جنگ و صلح بودید که حضرت امام به محض اطلاع آن را طرد و منحل نمود و شدیدا در برابر آن موضع گرفت هرچند باز هم آن جلسات علی رغم اطلاع از نارضایتی امام برگزار می گردید!

در زمان آقای خاتمی هم که شما مسئول تیم مذاکرات بودید و نتایج آن مذاکرات را جزء افتخارات خود می دانید همچنان! ولی مقام معظم رهبری از آن به عنوان عقب نشینی تعبیر کردند. و اکنون هم با اینکه مقام معظم رهبری بارها اعلام داشتند که ما به آمریکا اعتمادی نداریم و به مذاکرات خوشبین نیستیم ولی شما و دوستانتان همچنان پس از گذشت زمان چندین ماه از مذاکرات و عدم رسیدن به آنچه که شما آن را پیروزی بزرگ و ترک برداشتن دیوار تحریم ها تعبیر کردید، همچنان امیدوارانه تمام تکیه خود را به مذاکره کرده اید. و با اینکه رهبری بارها فرمودند باید مشکلات را از درون حل کرد و نه از بیرون و مذاکره ولی شما همچنان با همان محاسبه عقلایی خودتان به پیش می روید.

اما در این باره که فرمودید: «عده ای شعار سیاسی می دهند اما بزدل سیاسی هستند هر وقت مذاکره می شود می گویند می لرزیم به جهنم، به جای گرم برید که نلرزید، خدا شما را ترسو و لرزان آفریده است.» باید بگویم که: اولا اگر ما می لرزیم، این لرزش و ترس ما نه از مذاکره است بلکه از سابقه درخشان مذاکره کنندگان و حقوق دانان ماست! و ما از عذاب و غضب الهی می ترسیم که خداوند در آیه ۱۱۳ سوره هود می فرماید: « و به کسانى که ستم کرده‏اند متمایل مشوید که آتش [دوزخ] به شما مى‏رسد و در برابر خدا براى شما دوستانى نخواهد بود و سرانجام یارى نخواهید شد». بله ما می ترسیم که نصرت و یاری خداوند را که تنها یاری کننده ماست، از دست بدهیم بخاطر برخی از محاسبات!

ثانیا شما گفتید که خدا شما را ترسو و لرزان آفریده است!! جناب آقای دکتر حسن روحانی آیا شما قرآن را نمی خوانید؟ یا اینکه قرآن را سلیقه ای می خوانید؟ و ندیده اید که قرآن کسانی را ترسو خطاب می کند که به دشمن و کفار و مستکبرین متمایل می شوند برای اینکه یک بار از جانب آنها زیانی نبینند. حال که شما پای خدا را به وسط کشیده اید ما با چند آیه از قرآن جوابتان را می دهیم شاید که در محاسبات شما تأثیری گذارد:

الَّذِینَ یَتَّخِذُونَ الْکَافِرِینَ أَوْلِیَاء مِن دُونِ الْمُؤْمِنِینَ أَیَبْتَغُونَ عِندَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ العِزَّةَ لِلّهِ جَمِیعًا  (۱۳۹ نساء)

آنان که کافران را به جای مؤمنان سرپرست و دوست خود می گیرند آیا عزت را نزد آنان می جویند؟ همانا عزت تماما از آن خداست.

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ الْیَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِیَاء بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاء بَعْضٍ وَمَن یَتَوَلَّهُم مِّنکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللّهَ لاَ یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ (۵۱ مائده) فَتَرَى الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِم مَّرَضٌ یُسَارِعُونَ فِیهِمْ یَقُولُونَ نَخْشَى أَن تُصِیبَنَا دَآئِرَةٌ فَعَسَى اللّهُ أَن یَأْتِیَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِّنْ عِندِهِ فَیُصْبِحُواْ عَلَى مَا أَسَرُّواْ فِی أَنْفُسِهِمْ نَادِمِینَ (۵۲ مائده)

اى کسانى که ایمان آورده اید یهود و نصارى را دوستان [خود] مگیرید [که] بعضى از آنان دوستان بعضى دیگرند و هر کس از شما آنها را به دوستى گیرد از آنان خواهد بود آرى خدا گروه ستمگران را راه نمى‏نماید. مى بینى کسانى که در دلهایشان بیمارى است در [دوستى] با آنان شتاب مى ورزند مى‏گویند می ترسیم به ما حادثه ناگوارى برسد امید است خدا از جانب خود فتح [منظور] یا امر دیگرى را پیش آورد تا [در نتیجه آنان] از آنچه در دل خود نهفته داشته اند پشیمان گردند.

«دولت اهل شعار نیست اهل عمل است ما شعور می خواهیم به جای شعار، تدبیر می خواهیم به جای تصمیمات یک شبه و ما قادریم که مشکلاتمان را  حل کنیم که یک نمونه آن توافق ژنو بود.» جناب اقای روحانی باید خدمت شما عرض کنیم که عده ای هم در گذشته با بیان های دیگر قصد حذف و به فراموشی سپردن شعارهای انقلاب و آرمان های امام راحل، را داشتند. ولی باید عرض کنیم که شعار مثل نیت است و همیشه مقدم بر عمل همانگونه که خداوند هم در قرآن هرجا می خواهد از عمل صالح دم بزند ابتدا می گوید و کسانی که ایمان آورده اند (و پس از آن می گوید) و عمل صالح انجام داده اند. پس شما نمی توانید که بگویید ما اهل شعار نیستیم چرا که شعار باید قبل از عمل تبدیل به گفتمان و فرهنگ شود و سپس تبدیل به عمل چرا که قبل از بیان شعار و گفتمان سازی آن نمی توان آن را به عمل رسانید. پس خود شما هم شعار ندهید! هر چیزی برای رسیدن به مرحله عمل و اجرا نیاز به تئوریزه و گفتمان سازی دارد.

اما اینکه گفتید ما شعور می خواهیم باید خدمت شما عرض کنیم که آن شعوری که شما از آن دم می زنید در زمان جنگ هم در مجلس تحت عنوان مجمع عقلا مطرح شد از طرف شما و برخی دوستانتان ولی از طرف حضرت امام منحل و طرد شد. پس لطفا اینقدر…!

و اما توافق ژنو! آیا این توافق مشکلمان را حل کرد؟! کدام مشکل؟ آها! شاید منظورتان از مشکل این است که تا قبل از دریافت قسط ها نمی توانستید در روز زن در کاخ سعد آباد جشن خصوصی بگیرید با رقص لگزی! و یا در سالروز پیروزی تان هم جشن بگیرید و این قسط ها که از نتایج توافق ژنو بود این ها را برای دولت تدبیر و امید هموار کرد…!

و بیان داشتید که: «ما و وزارت خارجه کار بزرگی کردیم، حالا اگر عده ای ممنون این زحمت کشان نباشند دیر یا زود خواهند شد و تاریخ قضاوت خواهد کرد.» باید بگویم که بله، تاریخ قضاوت خواهد کرد همانطور که راز قطعنامه ۵۹۸ یا همان جام زهر و عقب نشینی در مذاکرات دوره آقای خاتمی توسط جمعی از عقلا! را افشا نمود.

همینطور بیان داشتید که: «ما شعار نمی دهیم می خواهیم یک روابط صمیمانه و برد-برد داشته باشیم. باید چهره جمهوری اسلامی را که در سالیان گذشته به ناروا مشوش جلوه دادند این چهره را بگردانیم و چهره واقعی را به دنیا معرفی کنیم و ما می خواهیم با همه آنهایی که می خواهند با ما رفتار خوب داشته باشند مسائلمان را حل کنیم و حتی آنهایی که سالیان دراز در تخاصم بودند، اگر در برابر حقوق ملت ما سر فرود بیاورند، حتما تنش ها را کاهش می دهیم و اگر اطمینان پیدا کنیم که منافع ما تضمین است روابط را عادی خواهیم کرد و تنها خط قرمز ما منافع ملی است.»

جناب آقای دکتر روحانی اولا شما این منافع ملی را که تنها خط قرمز! شماست، روشن کنید تبیین و تعریف کنید و مبهم صحبت نکنید شما که مثل ما ترسان و لرزان نیستید. در ثانی گفتید روابط صمیمانه! آقای روحانی روابط صمیمانه با چه کسی؟ مگر قران را نقشه راه خود قرار نداده اید؟!

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّی وَعَدُوَّکُمْ أَوْلِیَاء تُلْقُونَ إِلَیْهِم بِالْمَوَدَّةِ وَقَدْ کَفَرُوا بِمَا جَاءکُم مِّنَ الْحَقِّ یُخْرِجُونَ الرَّسُولَ وَإِیَّاکُمْ أَن تُؤْمِنُوا بِاللَّهِ رَبِّکُمْ إِن کُنتُمْ خَرَجْتُمْ جِهَادًا فِی سَبِیلِی وَابْتِغَاء مَرْضَاتِی تُسِرُّونَ إِلَیْهِم بِالْمَوَدَّةِ وَأَنَا أَعْلَمُ بِمَا أَخْفَیْتُمْ وَمَا أَعْلَنتُمْ وَمَن یَفْعَلْهُ مِنکُمْ فَقَدْ ضَلَّ سَوَاء السَّبِیلِ (۱ ممتحنه)

اى کسانى که ایمان آورده‏اید دشمن من و دشمن خودتان را به دوستى برمگیرید [به طورى] که با آنها اظهار دوستى کنید و حال آنکه قطعا به آن حقیقت که براى شما آمده کافرند [و] پیامبر [خدا] و شما را [از مکه] بیرون مى‏کنند که [چرا] به خدا پروردگارتان ایمان آورده‏اید اگر براى جهاد در راه من و طلب خشنودى من بیرون آمده‏اید [شما] پنهانى با آنان رابطه دوستى برقرار مى‏کنید در حالى که من به آنچه پنهان داشتید و آنچه آشکار نمودید داناترم و هر کس از شما چنین کند قطعا از راه درست منحرف گردیده است.

و اینکه گفتید می خواهیم مسائلمان را با همه حل کنیم و روابط را عادی سازیم آیا این «همه» شیطان بزرگ آمریکا و سگ هارش اسرائیل را هم شامل می شود؟! لطفا واضح تر و صریح تر صحبت کنید شما که مثل ما ترسو و لرزان نیستید.

«برخی حرف های قشنگی می زنند و شعار می دهند اما برای یک قرن، نیم قرن پیش است و آنها از تاریخ عقب هستند.» جناب آقای روحانی منظورتان از شعارها و حرف های قشنگ اما تاریخ مصرف گذشته کدام حرف ها و شعارهاست؟ ان شاءالله که شعارهای اصیل انقلاب و آرمان های امام و صدور انقلاب و مبارزه با استکبار، منظورتان نیست. لطفا کمی روشن تر صحبت کنید شما که مثل ما ترسو و بزدل و لرزان نیستید!

«در طرف مقابل عده ای هستند که حتی بعد از توافق نهایی بگویند که ما جلوی ایران را گرفتیم و ایران را مهار کردیم اما دیگر این دنیا تمام شده و آنها نیز در ۵۰ سال پیش هستند تنها در داخل کشور نیست که عده ای در ۵۰ سال پیش هستند آنها هم در ۵۰ سال پیش زندگی می کنند.» خدا رو شکر که جناب آقای روحانی یک نقطه مثبت بزرگی دارند و آن همین اعتماد به نفس بسیار بالاست که همه را عقب تر از زمان می بینند و خودشان همیشه جزو عقلا، معتدلین و باسوادها و حقوق دان ها و …

این دوستانی که دم از جنگ می زنند

از تیرهای نخورده چرا لنگ می زنند

بازی عوض شده و همان هم قطارها

از داخل قطار به ما سنگ می زنند

 • سجاد نوروزی

نظرات  (۵)

 • علی اکبر مجنون الحسین جان
 • بسم الله الرحمن الرحیم
  تقدیم از ققنوس کربلا
  با سلام به محضر خواهران و برادارن ایمانی ام
  خواهشمنداست هر کدام از عزیزان وقت مکفی برای فعالیت بیشتر در شبکه های اجتماعی از فیس بوک و غیره را دارد با عنایت به توجهات حضرت ولی عصیر ارواحناله الفداه ؛هرچه زودتر کمپین گسترده ای را خطاب به مجامع بین اللملی برای شیخ آزاده ؛شیخ نمر النمر؛ آیت الله رزمنده؛تشکیل دهید و اگر می توانید به زبانهای مختلف این اعتراض گسترده را به گوش مردم جهان برسانید .امیدوارم این پست را مورد حمایت خود قرار دهید .ان شاالله ...
  قبلا به عنوان محب و شیعه ی مولایانمان ارواحناله الفداه از همه شما کمال قدردانی را دارم .اگر دستهای ما به دست هم رسد ؛کمر همه دشمنان اسلام به خاک خواهد رسید به فضل خداوند شکست ناپذیر ......لبیک یا حسین جان....لک لبیک .....
  التماس دعای عهد وفرج مولایمان
  _____________________________________________________
  The Name of God
  Dear sisters and brothers in faith before
  Please leave enough time for any of your loved ones
  More in social networking from Facebook and more attention with regard to
  Imam Arvahna Alfda’ crushed; wide campaign soon
  Addressing the international community to free Sheikh, Sheikh score Alnmr;
  Ayatollah fighter, and if you can not form it into different languages
  Protests to the people of the world know .amydvarm this post
  .anshaallh Your support ...
  Mvlayanman former lover and Shia Arvahnalh Alfdah
  I appreciate all of you would be if our hands together;
  All the enemies of Islam will come back to earth
  By the grace of Allah, the Mighty Lak ...... echo or echo Hussain's life .... .....
  ______________________________________________________________
  بسم الله أیها الأخوات والإخوة فی الإیمان قبل یرجى ترک الوقت الکافی لأی من أحبائک المزید فی الشبکات الاجتماعیة من الفیسبوک والمزید من الاهتمام فیما یتعلق إمام "متضایقین. حملة واسعة قریبا معالجة المجتمع الدولی للافراج عن الشیخ، الشیخ یسجل النمر. مقاتل آیة الله، وإذا کنت لا یمکن أن تشکل الى لغات مختلفة احتجاجات لشعوب العالم تعرف . هذا المنصب .ان شاالله دعمکم ... الحبیب السابق اهل البیت والشیعة ارواحناله الفداه وأنا أقدر لکم جمیعا سیکون إذا أیدینا معا. وجمیع أعداء الإسلام یعود إلى الأرض بفضل من الله العزیز لاک ...... صدى صدى أو الحیاة حسین
 • علی اکبر مجنون الحسین جان

 • یک پیشنهاد بسیار مهم !

  بسم الله الرحمن الرحیم
  تقدیم به شما از سوی ققنوس کربلا
  سلام وادب دارم محضر همه عزیزان خداوند؛خواهران گرامی ام و برادران بزرگوارم.
  پیشنهادی داشتم نسبت به موضوعات حساسی که در اطراف ما ,در حال وقوع است و می طلبد که ما به عنوان یک عنصر حزب الهی و ولایی به طور کلی نسبت به این مسائل مقداری باتامل و درنگ ؛نگاهی مفید و بدون حاشیه و تازه ای داشته باشیم.از این رو خواستم خواهشی برادرانه به عنوان یک هم رزم در این سرای مجازی از همه شما داشته باشم که با استعانت از پروردگار متعال ؛امیدوارم بااندیشه وافر از دیدگاه الهی،این پیشنهاد جنبه ی فراگیر داشته باشدو به هرسنگری که سر می زنید؛شما نیز دارای این اعلام نیاز امروزی به جامعه را نمائیدو باعث پیشبرد اهداف نظام اسلامی در تمام جوانب گردید.
  متاسفانه بعد از انتشار و اطلاع از خبر دستگیری امیر داعش در ایران اسلامی ؛و گروهکی که با او همکاری می کردند؛هرچند که بحمدالله چشم و چراغ این ملت بیدار است و به وقت مقتضی به سراغ دشمنان ایران اسلامی با قدرت و توانایی هرچه تمام تر می رود؛اما بهتر دانستم به لطف خداوند تبارک و تعالی و به عنوان سربازی کوچک و قطره ای از این دریا؛از شما همسنگران گرامی تقاضایی نمایم که امیداست شما هم همت نموده و به این پیشنهاد لبیک گویید و آن از این قرار است که طبق سفارشات مهم اهل البیت علیهما السلام که در روایات بسیار سفارش فرموده اند؛در کسب علوم دینی برای مواجه شدن بادشمن و کسانی که یا جاهل هستند و یا معاند و به دنبال ضربه زدن می باشند؛از شما خواهشمند است در شرایط کنونی؛با تمام قدرت و قوا به یاری پروردگار متعال ؛در کسب معارف پاک شیعه و شناخت حقیقی علم اسلام به طور کاربردی و زبان کلامی که در رویارویی عقلی برای مواجه شدن با هرگونه تفرقه افکنی و گروههای نفاق و غیره در سطح جامعه اسلامی خود را آماده نمائید و سعی کنیم با مطالعات و پرسش و پاسخ از بزرگان علوم اسلامی و مراجعت به علمای اعلام اسلام و دفاتر ایشان ؛این یک دست بودن را در میان جامعه دینی خود روز به روز قوی تر نمائیم.
  همانطور که همه گرامییان می دانید در اطراف کشور اسلامی ما اهل تسنن محترم زیاد هستند و دشمن به هر نوع برای غلبه بر این وضعیت فعلی می کوشد تا اتفاقات ناگوار را برایمان رقم بزند و این از نیروهای حزب الهی و اصیل انقلاب و ولایت به دور خواهد بودکه حرفی برای گفتن نداشته باشند وتنها موقعیتی که خداوند متعال به امر ولی مسلیمن حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به عنوان سرباز جنگ نرم در اختیار ما گذاشته است را صرف مطالبی هجو و بی اثر در این زمانهای ناب نمائیم .
  به فرموده ی حضرت علامه مطهری اعلی الله مقامه که می فرمودند :شمر زمانت را بشناس !
  این راه که ما انتخاب نموده ایم راه بسیار دشوار و خطیریست که باید در دو جبهه بجنگیم !
  یک جبهه همین دنیای مجاز و جبهه دیگرمان دنیای حقیقی روزمره ماست !
  لذا امیدوارم این مطلب را بسیار جدی در بر بگیرید و به همدیگر در این راه مجاهدت و شهادت یاری رسانید.
  کلام خود را با امری از مولایمان محمد ابن علی حضرت باقر العلوم روحنافداک به پایان می برم که فرمودند:
  اگر جوانی از اهل ما را به من معرفی کنند که چیزی از معارف دین نمی داند؛خود او را تنبیه خواهم کرد!
  این معارف دین به فرموده مولایمان حجت ابن الحسن ارواحناله لک الفدا:
  همان مسائل شرعیه ی دینی است و علوم که باید بیاموزیم .
  پس این امر حضرات آل الله روحنافدا را می توان الگویی قرار داد تا هر چه قوی تر در این جبهه وارد شویم تا هراس به دل او افتد که غیر از آن که ما اهل نبرد رویا رو هستیم و اهل سنگر...
  اهل مطالعه در سطح اعلی نیز می باشیم .چرا که علمای بزرگ و نورانی ما به هر شکلی از میان ما در حال گذر هستند و خداوند متعال ما را به امتحانی بزرگ در حال هدایت است و امید است که با توفیقات آن مولای بزرگ ؛از این امتحانات الهی سر بلند خارج گردیم .
  آمین یارب العالمین
  عبد خدا ؛علی اکبر
 • محسن قربانی
 • «برخی حرف های قشنگی می زنند و شعار می دهند اما برای یک قرن، نیم قرن پیش است و آنها از تاریخ عقب هستند.»
  دقیقاً همینه،آین آقای روهانی حم فقط یه عروسکه،رئیس جمهور سایه داره ریاست میکنه
 • شاید منتظر
 • مورد داشتیم .. یارو در یخچال و باز کرده دیده "ژله" داره می لرزه !!
  گفته برو به "جهنم "!!!
  منتقدین دولت ، کجای مجلس نشسته اند؟؟
  یه رخ نشون بدین عموحسن ببینتتون :D

  جالبه
  به حق چیزای نشنیده ...

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  تجدید کد امنیتی